icon materialyNezávadné,
pravé materiály
icon kvalitaNejvyšší kvalita
zpracování
icon na miruNáramky na přání
a přesně na míru
icon garanceGarance
100% spokojenosti
icon ochranaPřispíváme na
ochranu velryb
icon dopravaDoprava ZDARMA
nad 1500 Kč
Logo
Chcete poradit? Zavolejte.
(Po–Pá 9–17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Recenze našich zákazníků
HvězdaHvězdaHvězdaHvězdaHvězda
Nakoupeno již opakovaně a vždy vše perfektní! 👌🏼🥇 Náramky krásné a precizně zpracované přesně jako na fotkách. Rychlé dodání, komunikace bezproblémová. Mohu jen doporučit! 😍05 / 2023, Helena Vitásková
HvězdaHvězdaHvězdaHvězdaHvězda
Nádherné šperky, precizní provedení. Rychlé dodání, určitě ještě objednám. :) Doporučuji.05 / 2023, Kateřina Šálová
HvězdaHvězdaHvězdaHvězdaHvězda
Krásný náramek, rychlá spolupráce a vstřícnost ze strany obchodu. Velká spokojenost ☘️05 / 2023, Olga Skrancová
HvězdaHvězdaHvězdaHvězdaHvězda
Rychlé dodání, vše v naprostém pořádku. ❤ Krásné náramky, krásné provedení. Kdo se bojí pravosti tak jako já - zde nemusíte a směle nakupovat. 🙏❤05 / 2023, Michaela Mikulová
HvězdaHvězdaHvězdaHvězdaHvězda
Krásné šperky, kvalitní zpracování, výborná komunikace, rychlé dodání.05 / 2023, Jana Růžičková
HvězdaHvězdaHvězdaHvězdaHvězda
Velice ochotná slečna Míša, dobře poradila. Rychlé vyřízení a překvapivě velmi rychlé dodání. Doporučuji.05 / 2023, Ludmila Krajáková
HvězdaHvězdaHvězdaHvězdaHvězda
Objednala jsem poprvé a jsem 100% spokojená, jak s rychlým vyřízením objednávky, tak s kvalitou zboží. Děkuji. M. Veselá05 / 2023, Marie Veselá
HvězdaHvězdaHvězdaHvězdaHvězda
Maximální spokojenost, veliká radost z objednaných náramků, skvělá spolupráce a reakce při doladění provedení, dodání obratem. Díky moc.05 / 2023, Jitka Maršíková
Zobrazit všechny recenze »
Bezpečná platba kartou
logo visalogo mastercardlogo comgate
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak správně čistit, nabíjet a programovat náramky z minerálů
01.07.2019

Jak správně čistit, nabíjet a programovat náramky z minerálů

 

Ano, je to tady, váš vysněný náramek z minerálů už přišel, už se těšíte, až jej začnete nosit! Ale, než se svým novým skvostem ozdobíte, rádi bychom vám poskytli několik rad a doporučení, abyste spolu mohli tvořit dokonalý tým. Následující článek pojednává o správném čištění, nabíjení a programování kamenů ke konkrétnímu účelu.

Čištění minerálních kamenů

Kameny, které jsou součástí náramku, musely urazit dlouhou cestu, než se dostaly až k vám. Proto je dobré kameny očistit od všech negativních energií, které by na vás mohly působit.

Některé minerální kameny mají samočistící schopnosti a očistu tedy nepotřebují, jedná se o tyto druhy: apofylit, azulit, citrín, diamant, fenacit, kyanit.

Voda

Základním a nejběžnějším postupem pro očistu kamenů doma je jejich vložení do proudu tekoucí vlažné vody. Myslete na to, jak z nich smýváte vše negativní. Doba omývání je intuitivní, sami poznáte, zda jsou kameny již energeticky čisté. Po omytí své kameny velmi opatrně a pečlivě osušte měkkým a čistým hadříkem.

Pokud máte možnost, doporučujeme očistit kameny pomocí vody v přírodě, například v potůčku, řece, vodopádu nebo v oceánu. Můžete vložit náramek do propustného pytlíčku a ten přivázat u břehu tak, aby přes něj mohla voda proudit a vše s sebou odnést.

POZOR, některé kameny nemají rády vodu: angelit, kalcit, kunzit, kyanit, labradorit (případně zvládne rychlé opláchnutí), malachit, selenit, tyrkys.

Slaná voda

Dalším způsobem čištění krystalů je jejich ponoření do misky s vlažnou vodou a trochou mořské soli (může být i klasická stolní sůl).

POZOR, do solného roztoku nevkládejte perly a opál, mohlo by dojít k jejich poškození.

Po omytí kameny velice pečlivě osušte měkkým a čistým hadříkem.

Voda s křišťálem

Čistit své kameny můžete také vložením do misky s vodou a křišťálem. Pro zvýšení očistného efektu vody můžete také přidat šalvěj, levanduli nebo bazalku.

Karneol a čistý křemen

Karneol a čistý křemen dokáže očistit ostatní kameny. Stačí váš náramek položit na tyto krystaly, nejlépe přes noc. Případně vložit náramek do měkkého látkového váčku společně s karneolem, nebo křemenem. Samotný karneol, či křemen je třeba pak očistit zvlášť.

Rýže

Vložte své náramky do misky s nevařenou hnědou rýží. Ponechte je takto přes noc, poté rýži vyhoďte, již znovu nepoužívejte.

Sůl

Vaše minerální kameny můžete pro jejich očistu vložit také přímo do misky s mořskou, případně stolní solí. Nechte je tam po dobu alespoň jedné hodiny, ideálně klidně celý den. Můžete také naplnit misku solí, sem pak umístíte sklenici a do ní vložte minerální kameny, či náramky, které chcete očistit od všech negativních energií. Očista tímto způsobem však potrvá déle, nejlépe dva dny.

Vykuřování

Vykuřování je skvělým a rychlým způsobem očisty vašich krystalů. Vhodným vykuřovadlem je například šalvěj, santal, levandule, sweetgrass (tomkovice vonná), nebo cedr. Je třeba, aby váš náramek procházel kouřem z vykuřovadla po dobu alespoň 20 - 30 vteřin. Při samotném vykuřování myslete na to, jak s kouřem odchází z kamene vše negativní.

Vizualizace

Podržte náramek ve vaší dlani a myslete na to, jak z něj všechny negativní energie odchází, právě díky síle vašich myšlenek. Doslova jej svými myšlenkami omývejte. Poté si představte, že jsou vaše kameny obklopeny bílým světlem, které jimi také prochází. Po několika minutách ucítíte, jak jsou vaše náramky a kameny energeticky lehčí a očištěné.

Země

Náramek a všechny kameny můžete také zakopat do země. Pokud nemáte zahradu, náramky můžete klidně vložit i do květináče s hlínou u vás doma. Nechejte náramky v půdě odpočívat minimálně přes noc, klidně však i několik dní.

Selenit

Selenit je mocným kamenem s vysokými vibracemi. Tento krystal by neměl nikomu doma chybět. Dokáže čistit auru, absorbuje vše, co do našeho biomagnetického pole nepatří. A stejně tak dokáže čistit a nabíjet ostatní krystaly. Ponechte vaše šperky z minerálních kamenů odpočívat na selenitu, alespoň přes noc. Ze selenitu můžete poskládat také jednoduchou krystalovou mřížku, do které můžete vaše náramky umístit.

Programování minerálních kamenů

Pokud už máte svoje kameny očištěné, je důležité je nyní zasvětit a naprogramovat. Tím zkoncentrujete jejich energii a kameny tak nebudou absorbovat jiné, případně nežádoucí energie.

Svůj náramek, nebo svůj kámen vložte do své levé dlaně a postavte se do světla, ať už venku nebo doma. Dívejte se na kámen a představujte si čisté světlo, kterým je obklopen. Poté proneste větu (můžete též jen ve své mysli): „Zasvěcuji tento kámen Nejvyššímu dobru, Světlu a Lásce.“ Zopakujte několikrát za sebou, alespoň 3x - 5x.

Nyní můžete svůj náramek či kameny naprogramovat ke konkrétnímu účelu. Nejprve se ujistěte, že máte ty správné kameny, které mají pro váš účel ty správné vibrace, například růženín pro přivolání lásky.

Zformulujte si větu a tu poté 3x - 5x nahlas zopakujte, opět stačí pouze ve vaší mysli. „Programuji tento kámen (náramek) na … (doplníte váš záměr)“. Můžete se také dívat na programované krystaly a silně myslet na váš záměr. Záměr by měl vždy souviset s vámi, vaší osobností, vaším přesvědčením ohledně použití kamenů pouze k dobrým záměrům, které nepřinesou negativní energie a nezpůsobí nikomu nic zlého.

Nabíjení minerálních kamenů

Jakmile jste kameny energeticky očistili, zasvětili a naprogramovali, je čas je nabít, aby měly z čeho brát energii. A jak na to? Čtěte dál.

Sluneční svit

Velmi častým a jednoduchým způsobem nabíjení mnoha minerálních kamenů je právě Slunce. Některé kameny mají rádi nabíjení přímo na slunečním světle, jako třeba křišťál, jiné je zase dobré nabíjet nepřímo, například na parapetu za oknem. Jak je to s konkrétními kameny si můžete přečíst ZDE.

POZOR, některé kameny není dobré vystavovat slunečnímu záření, jelikož jeho vlivem blednou, Jedná se o tyto druhy: avanturín, ametyst, akvamarín, beryl, citrín, fluorit, kunzit, safír, růženín, záhněda. Pokud je na sluníčku přece jen chcete dobíjet, učiňte tak pouze krátce a ráno, nebo večer, kdy je sluneční svit slabší.

Měsíční svit

Druhým zcela jednoduchým způsobem nabíjení vašich kamenů a náramků je jejich umístění na měsíční světlo. Je však třeba brát v potaz venkovní teplotu. V zimě a zejména v mrazech pak mohou některé krystaly puknout. V takovém případě je raději umístěte na parapet za okno. Nejsilnějších účinků dosáhnete za úplňku, kdy jsou všechny energie na vrcholu.

Nabíjení minerálními kameny

Některé minerální kameny, jako jsou křišťál, ametyst, karneol, citrín, kyanit a selenit, mohou být použity k nabíjení ostatních kamenů.

Vezměte tedy bavlněný, lépe však sametový nebo hedvábný váček, a váš náramek do něj umístěte spolu s některým z uvedených kamenů. Nechejte přes noc a ráno již můžete svůj oblíbený náramek v plné síle obléknout.

Země, půda

Spousta minerálů se ráda dobíjí také v kontaktu se zemí, s půdou - například, růženín, nebo rodonit. Zakopejte je do země, nezapomeňte dané místo označit, abyste své náramky a kameny opět našli a ponechejte, přes noc v půdě. Nabíjet v půdě můžete však i několik dní. V ideálním případě se doporučuje půda panenská, člověkem netknutá. Pokud nechcete své šperky zakopat do země, stačí je na půdu jen položit, aby mohly být v kontaktu alespoň tímto způsobem.

Jak často náramky čistit a nabíjet?

Na internetu i v odborné literatuře najdete mnoho různých doporučení ohledně frekvence čištění a nabíjení vašich krystalů. My však doporučujeme, držet se vlastní intuice.

Záleží, jak často své náramky nosíte. Sami víte, kolik toho aktuálně řešíte a kolik práce musely vaše krystaly udělat. Pokud jste zažili veliký stres, kameny očistěte klidně ještě ten den.

Pokud jste neprožili žádné extrémnější situace, doporučujeme kameny očistit přibližně 1x týdně. Ale je to na vás, pokud cítíte, že energetická očista je třeba častěji, nebo naopak méně častěji, neřiďte se žádnými doporučeními, ale vlastním cítěním.

Udělejte si z péče o své náramky pravidelný rituál, vyplatí se vám to, uvidíte. Zrelaxujete a také se opět více přiblížíte svému záměru.

Své náramky pravidelně čistěte, programujte a nabíjejte! Užívejte si jejich přítomnost a vychutnávejte jejich vibrace, které vám pomáhají dosáhnout vašeho záměru.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli